Hvilken støtteordning bør jeg velge?
Basert på hvordan strømprisene har vært de siste 12 månedene, og hvordan markedet priser strømmen i de neste 12 månedene, vil det trolig lønne seg å velge Norgespris i prisområdene NO1 (Øst-Norge), NO2 (Sørvest- og Sør-Norge) eller NO5 (Vest-Norge).
Det er litt mer usikkert hva som vil lønne seg i NO3 (Nordvest- og Midt-Norge), så her anbefaler vi at du venter og ser an prisutviklingen. Slik det ser ut nå vil det ikke lønne seg å velge Norgespris i NO4 (Nord-Norge).
På Min side har vi lansert en tjeneste som viser om du ville ha spart eller betalt mer med Norgespris de siste 12 måneder. Resultatet som vi viser sammenligner Norgespris med dagens strømstøtteordning, slik den har vært. Alle kunder som har vært kunde på sin adresse i mer enn 12 måneder (med noen få unntak) vil få se sitt historiske resultat. Sjekk ditt eget resultat på Min side!
Om du ikke ser ditt personlige resultat på Min side kan du sjekke hvordan Norgespris ville fungert for en gjennomsnittlig kunde her.